«Моє село, для мене ти єдине»
Тема: Короткий нарис
історії с. Граб овець
Мета:
Навчальна: сформувати в учнів навички роботи в парах, вміло
висловлювати послідовність подій;
Розвивальна: розвивати логічне мислення, вміння
висловлювати свою точку зору, узагальнювати набуті знання;
Виховна: виховувати почуття поваги до рідного
краю, патріотизму.
Обладнання: мультимедійна дошка,
комп’ютери, карта України, роздатковий матеріал
Тип уроку: дослідження
(узагальнення знань)
Метод
роботи:
дослідницька робота, робота в парах
Завдання:
·
Визначити тему уроку
·
Навчитися працювати в групах;
·
Скласти топографічну карту села;
·
Визначення історичних діячів села
ХІД УРОКУ
І.
Організаційний момент
ІІ.
Визначення теми і мети дослідження
1. Вчитель задає учням завдання, розв’язати кросфорд, де
ключове слово відноситься до теми уроку.
|
|
|
|
|
|
|
Г
|
а
|
д
|
а
|
ч
|
е
|
к
|
|
|
|
|
|
|
|
г
|
о
|
Р
|
о
|
х
|
о
|
л
|
и
|
н
|
о
|
|
|
|
|
|
|
г
|
р
|
А
|
Б
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
г
|
у
|
р
|
Б
|
и
|
н
|
О
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ш
|
к
|
О
|
л
|
А
|
|
|
|
|
|
|
|
к
|
о
|
п
|
а
|
ч
|
і
|
В
|
к
|
А
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
п
|
е
|
т
|
Е
|
Р
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ц
|
у
|
Ц
|
и
|
л
|
і
|
В
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
л
|
ь
|
о
|
н
|
|
|
|
|
|
|
1.
Прізвище відомого археолога, професора львівського
університету, вихідця із с. Грабовець;
2.
Назва населеного пункту, який межує із селом з заходу;
3.
Назва рослини, від якої згідно легендами походить назва
с. Граюовець;
4.
Хутір, який
розташований в південній частині с. Грабовець;
5.
Заклад, де
здобувають освіту;
6.
«Село в селі», назва села, яке підпорядковується
грабовецькій сільській раді
7.
він поклав життя за ради нашого світлого майбутнього, і в
честь його пам’яті створено сад «Віри, Надії, Любові»;
8.
населений пункт, який межує з Грабівцями, з південного
сходу
9.
яку сільськогосподарську культуру вирощували в
Габівцях.
2. Після розгадування кросфорду, вчитель пропонує
до уваги учнів кілька фотографій, переглянувши яких, учні повинні дійти
висновку що на них зображена історія села.
ІІІ.
Оголошення теми і мети дослідження.
Вчитель оголошує тему уроку та епіграф.
Діти, як ви
розумієте епіграф сьогоднішнього уроку.
Учениця: розказує вірш про своє село.
Вчитель пропонує учням записати тему та епіграф
уроку і визначення топоніміка.
Вчитель задає питання учням: А що Вам відомо про
історію заснування с. Грабовець?
Учні у формі дискусії розповідають про відомі їм факти
походження населеного пункту.
Коли учні висловили свої думки, учитель узагальнює
їх відповідь і підбиває підсумок.
Дуже нелегко
віднайти дані про початок поселення на грабовецькій території, але такі
назви, як «городище» «монастир» на
грабовецьких горбовинах дають підстави гадати, що люди оселилися тут здавен. А жили тут в літописні часи
племена культури карпатських курганів.
Згодом білі хорвати. Про це свідчать розкопки
в Грабовцях, де були знайдені: гончарна майстерня, римські монети, житло з печами, знаряддя праці
тощо. Саме в районі сіл Грабовця і Горохолини знайдено рештки давніх городищ.
Робота в
парах
Учитель пропонує по двоє сісти за комп’ютери і оголошує завдання для учнів.
(випереджувальне завдання). За допомогою комп’ютерної гри Ви повинні скласти
карту частини населеного пункту і розповісти його історію.
Після
завершення роботи за ПК учні розповідають що вони зробили, і історію тієї
частини населеного пункту, і одночасно інший учасник групи прикріплює до дошки
частину топографічної карти села , що в результаті повинно скластись повна
карта населеного пункту.
Дерево
знань:
Учням пропонується переглянути на мультимедійній
дошці «дерево знань» де для них зображено дерево з іменами видатних постатей
села, після цього їм пропонується за допомогою пазлів скласти зображення
особистості і прикріпити її на дошці.
ІУ Заключна
частина
Вчитель: Чи були виконані поставлені завдання на
початку уроку?
Чого Ви навчились сьогодні?
Діти, що означає слово «топоніміка»?, На
сьогоднішньому уроці ми зустрічались з цим поняттям?
У. Підбиття
підсумків, оцінювання результатів уроку.
УІ Домашнє
завдання.
1. намалювати малюнок з відображенням історичних
подій в селі і зробити його опис;
2. сфотографувати визначні пам’ятки села для створе6ння презентації.
Немає коментарів:
Дописати коментар